2020-03-05

Compensa Voyage. Jak dobrać ubezpieczenie podróżne?

Więcej na temat polisy podróżnej.

Compensa Voyage. Jak dobrać ubezpieczenie podróżne?

Co poza pogodą, zabytkami i dobrym jedzeniem jest gwarantem udanego wyjazdu za granicę? Brak kłopotów w postaci wypadków, zachorowań, kradzieży itp. Gdy nad naszymi wakacjami zawisną ciemne chmury kosztów leczenia, konieczności transportu medycznego czy utraty bagażu, rozwieje je dobre ubezpieczenie podróżne. Oto, na co trzeba zwrócić uwagę, kupując polisę Compensa Voyage.

Ubezpieczenie turystyczne w Compensie

Elementarnym zadaniem polisy turystycznej jest zapewnienie lub pokrycie kosztów pomocy medycznej i organizacyjnej po wypadku za granicą. Aby mieć pewność, że ubezpieczenie na pewno pozwoli pokryć wszelkie możliwe koszty, należy odpowiednio dobrać poszczególne elementy ochrony oraz wysokość sum ubezpieczenia.

Przykładem dobrze zaprojektowanego ubezpieczenia turystycznego jest Compensa Voyage. To dostępny w CUK Ubezpieczenia produkt towarzystwa ubezpieczeń Compensa, stworzony dla osób planujących zagraniczny wyjazd i chcących zabezpieczyć się na wypadek różnych zdarzeń, które mogą go zakłócić. 

Na stoku narciarskim, pod palmą czy w sali konferencyjnej drapacza chmur – niezależnie od tego, czy wyjazd ma charakter służbowy czy wypoczynkowy – Compensa Voyage zapewni ubezpieczonemu 24-godzinną pomoc (ubezpieczeniem można objąć również najbliższych). W jej zakres wchodzi m.in. pierwsza pomoc medyczna w nagłych przypadkach (w placówkach prywatnych i państwowych za granicą) oraz liczne świadczenia dodatkowe, których nie zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie?

Podstawą każdej dobrze zaplanowanej wycieczki jest kupno ubezpieczenia dopasowanego do charakterystyki wyjazdu. Compensa Voyage już w podstawowym zakresie zapewnia następujące wsparcie:

  • zwrot kosztów leczenia w publicznych i prywatnych placówkach medycznych na całym świecie,
  • assistance, czyli pokrycie kosztów i organizacji ratownictwa medycznego za granicą i transportu z powrotem do kraju, jak również usługi dodatkowe, m.in. przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych.

W przypadku każdego ubezpieczenia, ale zwłaszcza podróżnego, ważna jest możliwość jego konfiguracji. Dlatego podstawowy zakres polisy Compensa Voyage można rozszerzyć o wiele pomocnych w praktyce ryzyk, takich jak m.in.:

  • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • uprawianie sportów zimowych,
  • OC w życiu prywatnym przydatne po szkodzie wyrządzonej osobom trzecim (np. innym narciarzom na stoku lub przez dzieci i zwierzęta będące pod naszą opieką),
  • ochrona bagażu po jego utracie lub kradzieży (dotyczy także sprzętu sportowego),
  • pomoc prawna za granicą,
  • ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas pobytu za granicą,
  • wsparcie po upadłości biura podróży.

Im szerzej, tym lepiej

Compensa Voyage dostępna jest w 4 wariantach (3 stałych i 1 elastycznym). Różnią się one m.in. sumą ubezpieczenia pokrywanych kosztów leczenia i assistance (od 60 tys. do 200 tys. euro), sumą gwarancyjną OC w życiu prywatnym (od 100 tys. do 500 tys. zł) czy możliwością rozszerzenia ochrony o wybrane klauzule. To pozwala precyzyjnie dopasować ubezpieczenie do charakteru i miejsca wyjazdu, co jest niezwykle ważne, bo różnice między potencjalnymi kosztami w poszczególnych krajach potrafią być naprawdę duże. 

Np. w USA leczenie złamanej nogi to koszt ok. 2500 dolarów amerykańskich, a konieczność interwencji chirurgicznej – nawet 35 tys. dolarów! Jednodniowy pobyt w szpitalu, np. z powodu silnego bólu brzucha, może kosztować 12 tys. dolarów. 

Niezależnie od miejsca naszego wakacyjnego lub służbowego wyjazdu pamiętajmy o jednym – im szerszy będzie zakres ochrony, tym większą będziemy mieli pewność, że ubezpieczenie pokryje nasze ewentualne straty. Życzymy spokojnej podróży! 

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku