Ubezpieczenie maszyn rolniczych w najlepszej cenie

  • Maszyny rolnicze możesz ubezpieczyć także od kradzieży
  • Jeśli wykonujesz maszynami usługi, pamiętaj o rozszerzeniu zakresu polisy
  • Porównamy ofertę towarzystw i wspólnie wybierzemy dla Ciebie najlepszy zakres

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie maszyn rolniczych?

Spełniasz obowiązek ustawowy

Jako właściciel ciągnika lub przyczepy rolniczej, jesteś zobowiązany do nabycia całorocznego ubezpieczenia OC. Dzięki wsparciu naszego doradcy kupisz polisę w korzystnej cenie i spełnisz ustawowy obowiązek.

Dostosowujesz ofertę do swoich potrzeb

Dopasuj zakres ubezpieczenia tak, by polisa w pełni chroniła Twoje maszyny rolnicze. Warto rozszerzyć podstawową ochronę OC i zdecydować się na zakup agrocasco (AC) i ochrony od awarii.

Twoje finanse są zabezpieczone

Maszyny rolnicze to koszt kilkuset tysięcy złotych. Ubezpieczenie AC pokryje koszty związane ze zniszczeniem lub kradzieżą Twojego sprzętu.

Zabezpieczasz ciągłość funkcjonowania gospodarstwa

Ubezpieczenie pokryje koszty wynajęcia pojazdu zastępczego w razie wystąpienia zdarzenia losowego lub kradzieży.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie maszyn rolniczych w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód.

Jakie maszyny rolnicze musisz ubezpieczyć?

Czy wiesz, że niektóre maszyny rolnicze muszą posiadać całoroczne ubezpieczenie OC? W przypadku niektórych zaś jesteś zobowiązany do wykupienia OC, jeśli będziesz poruszać się nimi po drogach publicznych. Zobacz, jak to wygląda w praktyce!

Całoroczne ubezpieczenie OC musi posiadać:

ciągnik rolniczy (traktor)

przyczepa rolnicza

Pojazdy wolnobieżne posiadające własny napęd, które wyjeżdżają
na drogę publiczną, muszą posiadać OC.

W ich przypadku masz jednak możliwość zawarcia polisy krótkoterminowej (na co najmniej 3 miesiące):

  • kombajn
  • kosiarka samojezdna
  • opryskiwacz
  • sieczkarnia
  • samoróbki maszyn rolniczych
  • maszyny leśne
  • maszyny budowlane
  • wózki transportowe

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

Wybierz kompleksową ochronę. Maszyny rolnicze możesz objąć ubezpieczeniem:

OC

Dzięki niemu unikniesz odpowiedzialności finansowej za szkody spowodowane na osobach lub mieniu osób trzecich, do których doszło podczas użytkowania ubezpieczonej maszyny rolniczej. Gdy dojdzie do zdarzenia, towarzystwo wypłaci poszkodowanym należne świadczenia w ramach wykupionej polisy. Ochrona obejmuje nie tylko Ciebie, ale też wszystkie osoby pracujące w Twoim gospodarstwie i użytkujące ubezpieczoną maszynę rolniczą.

AC

Chroni Twoje maszyny rolnicze w razie szkód spowodowanych przez Ciebie, Twoich pracowników lub zdarzenia losowe, warunki atmosferyczne i kradzież. Możesz liczyć na odszkodowanie m.in. w razie pożaru, huraganu, gradu, osunięcia się ziemi, deszczu nawalnego, upadku statku powietrznego, powodzi czy kradzieży. Co ważne, Twoje maszyny rolnicze będą zabezpieczone nie tylko podczas użytkowania, ale też w czasie ich przechowywania.

Ochrona od awarii

Gwarantuje pomoc ubezpieczyciela, jeśli dojdzie do awarii posiadanego sprzętu. Ten rodzaj ochrony stanowi istotny dodatek do AC, który zapewni wsparcie, gdy do maszyny rolniczej przedostanie się przedmiot o rozmiarach nieprzewidzianych w jej konstrukcji. Odszkodowanie z polisy umożliwi Ci niezbędną naprawę lub zakup nowego sprzętu w razie awarii, a Ty będziesz mógł kontynuować prace w swoim gospodarstwie. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia maszyn rolniczych?

Termin obowiązywania polisy

Pamiętaj, że obowiązek wykupienia całorocznej polisy OC zachodzi jedynie w przypadku ciągników i przyczep rolniczych. Pozostałe maszyny rolnicze, które zaliczają się do kategorii pojazdów wolnobieżnych masz obowiązek ubezpieczyć jedynie wówczas, gdy zamierzasz poruszać się nimi po drogach publicznych. Pamiętaj, że jeśli jakąś maszynę wykorzystujesz tylko przez niewielką część roku, to możesz zdecydować się na OC krótkoterminowe.

Rozszerzenie polisy o wykonywanie usług

Nie każde towarzystwo ma w podstawowym zakresie polisy ochronę w przypadku szkód, które powstały podczas usługowego wykorzystywania sprzętu rolniczego. Pamiętaj, aby wspomnieć doradcy, że wykonujesz usługi na rzecz innych osób, dzięki temu będzie mógł zaproponować Ci odpowiednie rozszerzenie polisy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich maszyn rolniczych w każdej sytuacji!

Kary za brak ubezpieczenia maszyn rolniczych

Każdy właściciel ciągnika i przyczepy rolniczej jest zobowiązany do zakupu całorocznego ubezpieczenia OC. Posiadacze pojazdów wolnobieżnych (np. kombajnów), którzy wyjeżdżają nimi na drogi publiczne również muszą zakupić polisę OC (może być to OC krótkoterminowe na okres, kiedy użytkujesz dany sprzęt). Za brak odpowiedniego ubezpieczenia grozi kara z UFG. Nie ryzykuj, ubezpiecz swoje maszyny rolnicze!

Co wpływa na cenę ubezpieczenia maszyn rolniczych?

historia ubezpieczeniowa właściciela

rodzaj pojazdu

lokalizacja

Poznaj realne ceny za ubezpieczenie maszyn rolniczych w CUK

Zostaw swój numer telefonu – skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci ofertę ubezpieczeń maszyn rolniczych.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Co to jest ubezpieczenie agrocasco?

To dobrowolne ubezpieczenie maszyn, pojazdów i sprzętów rolniczych. Chroni maszyny i pojazdy rolnicze przed zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, huragan czy inne uwzględnione w OWU czynniki zewnętrzne. Agrocasco to również ochrona sprzętu rolniczego w przypadku kradzieży ubezpieczonego sprzętu używanego w gospodarstwie.

Dlaczego warto wykupić agrocasco?

Praca rolnika wymaga posiadania wartościowego sprzętu i maszyn. Polisa agrocasco zapewnia jego ochronę w przypadku zdarzeń losowych, a także w przypadku kradzieży ubezpieczonych pojazdów. Ubezpieczenie agrocasco obejmuje swoim zakresem nie tylko pojazdy samojezdne, ale również pozostały sprzęt wykorzystywany do różnych zadań w gospodarstwie rolnym.

Jaka jest różnica między agrocasco a OC?

Agrocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może objąć ochroną nie tylko te pojazdy, dla których rolnik musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zastanawiasz się dla jakich pojazdów rolnych musisz posiadać OC? Rolnik jest zobowiązany do posiadania OC ciągnika rolniczego i przyczepy. Oczywiście, jeżeli masz kombajn, którym poruszasz się po drogach publicznych, to musisz również posiadać ważne ubezpieczenie OC kombajnu. Więcej o OC komunikacyjnym maszyn rolniczych przeczytasz tutaj.

Agrocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może objąć swoim zakresem wszystkie pozostałe maszyny i sprzęty rolnicze w gospodarstwie rolnym. W uproszczeniu można przyjąć, że to odpowiednik autocasco dedykowany dla maszyn rolnych.

Jaki sprzęt możemy ubezpieczyć w ramach agrocasco?

Ubezpieczenie agrocasco obejmuje najróżniejsze sprzęty, które pracują w gospodarstwie rolnym. Mogą być to maszyny z napędem własnym, bez napędu własnego lub pozostały sprzęt rolniczy, czyli możemy wykupić ubezpieczenie ciągnika rolniczego, kombajnu, ale również agregatów uprawowych czy hederu do zbioru zbóż. To tylko niektóre przykłady, ponieważ lista sprzętów, które mogą być objęte ubezpieczeniem agrocasco jest bardzo długa i wciąż uaktualniana.

Jaki jest zakres ochrony agrocasco?

Zakres agrocasco zależy oczywiście od tego, na jaki pakiet ubezpieczenia się zdecydujesz. Dobrowolna polisa agrocasco może stanowić ochronę maszyn w razie:

  • szkód wyrządzonych przez żywioły, takie jak huragany, deszcze nawalne, gradobicia czy powódź,
  • w przypadku zdarzeń losowych, takich jak pożary czy uderzenia pioruna,
  • oraz w przypadku awarii i kradzieży.

Zakres ubezpieczenia agrocasco zależy oczywiście od Twojej umowy z ubezpieczycielem. Tak jak w przypadku każdego ubezpieczenia, należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i z listą wykluczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku agrocasco istotne są również Twoje zobowiązania względem opieki i ochrony sprzętu. Tylko w przypadku odpowiednich zabezpieczeń ubezpieczenie zostanie bezproblemowo wypłacone.

Kiedy możemy nie otrzymać oczekiwanego odszkodowania w ramach agrocasco?

Szczegółowe wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy w OWU i na pewno należy się z nimi wnikliwie zapoznać. Przykładowo ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania:

  • jeśli szkoda wyrządzona została umyślnie,
  • jeśli szkoda została wyrządzona pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających,
  • jeśli szkoda została wyrządzona przez niewłaściwą eksploatację maszyny.

Takich wyłączeń jest o wiele więcej i mogą się one zmieniać w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Jakie obowiązki musi spełnić ubezpieczony?

W przypadku złego zabezpieczenia sprzętu przed kradzieżą ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania. Co to znaczy właściwie zabezpieczony sprzęt? Ubezpieczony ciągnik powinien być przykładowo schowany w budynku, którego drzwi są odpowiednio zabezpieczone. W przypadku, gdy nie jest to możliwe i ciągnik stoi na placu lub podwórzu, takie miejsce powinno być ogrodzone a bramy zamknięte na kłódkę. Wymagania poszczególnych ubezpieczycieli mogą być różne - zapoznaj się z nimi i stosuj do ich zasad, by Twój sprzęt rolniczy był objęty ochroną.

Jaka jest suma ubezpieczenia agrocasco?

Suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę, na jaką możemy liczyć w przypadku wypłaty odszkodowania. Powinna ona odzwierciedlać rzeczywistą wartość ubezpieczonej maszyny. Jeżeli cena ubezpieczonego ciągnika rolniczego wynosi 100 tys. zł i ulegnie on zniszczeniu, a suma ubezpieczenia będzie wynosiła 60 tys. zł, to oczywiście uzyskamy w ramach rekompensaty mniejszą kwotę. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie agrocasco powinieneś bardzo dobrze sprawdzić nie tylko warunki ubezpieczenia, ale również zastanowić się, jaka kwota ubezpieczenia odpowiada realnej wartości ubezpieczanego sprzętu.

Czy warto wykupić polisę agrocasco?

To sprawa indywidualna. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Brak agrocasco nie wiąże się z konsekwencjami, tak jak to ma miejsce w przypadku kary za brak OC ciągnika rolniczego. Jednak utrata czy awaria sprzętu rolniczego, który jest potrzebny do prowadzenia gospodarstwa, może dotkliwie odbić się na jego rentowności. Dlatego warto się zastanowić nad takim ubezpieczeniem i poświęcić trochę czasu, by sprawdzić oferty i znaleźć taką, która będzie idealnie dopasowana do naszych oczekiwań i potrzeb. Warto odwiedzić multiagencję lub zadzwonić na infolinię CUK - porównamy dla Ciebie oferty wielu towarzystw i przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.